green-line
line-separator

5 РОЗМОТУВАННЯ ТРУБ

line-separator

В процесі розмотування не допускається заламувати і перегинати трубу (мал. 5.1).

Pipe5.1
Pipe5.2

Розмотування труби з бухти слід виконувати вручну, розгортаючи бухту вздовж траншеї (мал. 5.2.а).

При розкачування бухти необхідно стежити за тим, щоб на шляху розмотування не траплялися камені та інші предмети, що мають гострі кути, що випирають. Допускається здійснювати розмотування труби безпосередньо в траншею (мал. 5.2.б).

Слід уникати перетягування труб через дороги, по кам'янистому грунті і іншим грубим абразивним поверхонь. Для запобігання можливих пошкоджень захисної оболонки труби слід використовувати підставки або інші захисні пристосування.

Забороняється розрізати одночасно всі фіксуючі ремені бухти з трубою. Звільнена від ременів труба схильна до мимовільного розкручування, що може привести до серйозних травм серед знаходяться поблизу, а також до пошкодження захисної оболонки труби.

Під час розмотування труби з бухти слід визначити початок і кінець труби (мал. 5.3). Розмотування проводиться з кінця труби. Фіксуючі ремені розрізаються в міру розмотування труби, послідовно звільняючи кожен виток труби. При цьому необхідно стежити за тим, щоб розгорнутий виток не був скручений, оскільки в цьому випадку можливі заломи напірної труби або пошкодження захисної оболонки.

Pipe5.3
Catalog5.4

Допускається використання при розмотування бухти з трубою спеціального механічного размотчика (мал. 5.4).

Розмотування труб з барабана виконується безпосередньо з автотранспорту (мал. 5.5). Повинні бути прийняті технічно заходи, що забезпечують пригальмовування барабана.

З кінцем труби, що залишився на барабані, слід звертатися вкрай обережно; необхідно забрати робочих з траєкторії сходу труби.

Під час розмотування з транспорту необхідно вжити заходів, що перешкоджають торканню захисної оболонки поверхні землі. Для цих цілей слід використовувати спеціальні ковзаючі опори, м'які підкладки або інші засоби, що забезпечують збереження труби.

Розмотування проводиться вручну з використанням м'яких строп. Допускається розмотування за допомогою трактора або іншої будівельної техніки.

Pipe5.5
separation-line

При негативних температурах зовнішнього повітря необхідне проведення спеціальних заходів щодо забезпечення необхідних умов роботи з трубами.

Захисна оболонка труби в таких умовах стає більш жорсткою і менш стійкою до зовнішніх впливів. Тому труби не повинні піддаватися різким механічним впливам ударам, поштовхам і т.д.

Розмотування і укладання труби в траншею слід проводити тільки після попереднього прогріву труби.

При негативних температурах зовнішнього повітря перед розмотуванням бухту з трубою рекомендується витримати в приміщенні, що опалюється, не менше 8-10 годин.

При зберіганні труб на відкритому повітрі або неопалюваних приміщеннях перед початком розмотування бухту необхідно прогріти тепловою гарматою в спеціальному наметі. Допускається накрити бухту брезентом або іншим рулонним матеріалом.

Час прогріву бухти 60-90 хвилин, в залежності від погодних умов і температури навколишнього середовища.

Устаткування для прогріву бухти з трубою включає в себе: 1) палатка (або брезент), 2) дві теплові гармати, 3) два теплових рукава, 4) генератор або інше доступне джерело електроживлення.

Прогрів труб, що поставляються на спеціальному причепі для одного барабана, здійснюється протягом 60-90 хвилин (в залежності від погодних умов і температури навколишнього середовища) за допомогою встановленого на ньому обладнання. Устаткування для прогріву труб, що поставляються на причепі для двох барабанів, доставляється окремим транспортом.

Устаткування для прогріву барабана з трубою включає в себе: 1) тент, 2) дві теплові гармати, 3) два теплових рукава, 4) генератор або інше доступне джерело електроживлення.

1 2 3 4 5 6 7 8 9